Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na bezpośrednim podaniu do skóry małych depozytów substancji aktywnych, obejmujących miejsca, które chcemy poddać zabiegowi. Śródskórne podanie substancji czynnych takich jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy, mikro i makroelementy, zwiększa metabolizm komórek, oraz mocno stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, które stanowią rusztowanie naszej skóry. Poprawia się jakość macierzy zewnątrzkomórkowej i dzięki nowo powstałym naczyniom krwionośnym poprawia się także mikrokrążenie w skórze.

Mezoterapia igłowa polecana jest szczególnie dla skór wymagających silniejszej rewitalizacji i odnowy, ale również dla osób borykających się z problemami: nadmiernej suchości skóry, utratą włosów, cieniami i workami w okolicy oczu, wiotkością skóry, cellulitem.

Śródskórne wstrzyknięcia substancji aktywnych wykonywane są bardzo cienką igłą niepowodująca istotnego bólu w odpowiednich odstępach. Zabieg stosuje się najczęściej w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, rąk i skóry głowy. Czas trwania zabiegu nie przekracza 20 min. Po zabiegu może być widoczne zaczerwienienie skóry, utrzymujące się przez kilkanaście minut i ślady po ukłuciach. Mogą wystąpić także siniaki utrzymujące się do kilku dni, dlatego warto odpowiednio zaplanować wizytę.

Zabieg powinien być wykonywany cyklicznie, a jego częstość zależy od okolicy ciała poddanej terapii rodzaju stasowanych preparatów.

Preparat dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry i efektów oczekiwanych przez klienta.

Przeciwskazania:

– alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu

– ciąża i okres karmienia

– nieustabilizowana cukrzyca

– infekcje skórne

– skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstania zwłóknień)

– choroba nowotworowa

– stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryny)